Zvolit jinou řeku

Přeprava osob na Vltavě

Mikrobus

Naše klienty přepravujeme mikrobusy pro 8 osob, přičemž přepravu si lze domluvit přímo v naší půjčovně. Společně se dohodneme na konkrétním čase, kdy na vás bude na domluveném místě čekat náš řidič. Ten společně s vámi naloží vaše lodě a hurá zpátky na půjčovnu.

Klienti často využívají variantu, kdy celá skupina přijede auty do Vyššího Brodu, kde zaparkuje. Po dosažení vytyčeného vodáckého cíle vyzvedneme pouze řidiče, které dovezeme k jejich autům, zatímco ostatní se mohou dále koupat, slunit či občerstvovat. Tato varianta vychází pro větší skupiny jako nejrychlejší a je i relativně levná.

Vzhledem k tomu, že naše přepravní možnosti jsou omezené, doporučujeme přepravu mikrobusy domlouvat s dostatečným předstihem telefonicky. I tak se ale bohužel může stát, že vám, zejména ve vytížených termínech, nebudeme moci vyhovět.

Vodácký autobus

Naši klienti mohou využít i vodáckého autobusu, který provozuje konkurenční půjčovna. Tato služba je k dispozici na základě vzájemné dohody mezi našimi půjčovnami. Vodácký autobus je upravený na míru vodákům a zajíždí do všech větších kempů podél Vltavy. V posledních letech je jeho obliba stále vyšší a jde o bezkonkurenčně nejrychlejší a nejlevnější způsob přepravy pro menší skupiny lidí. POZOR: Na autobus je nutné si zakoupit místenku předem, nelze ji získat u řidiče. Více informací o této službě vám rádi poskytneme v naší půjčovně.

Taxislužba

Představovat taxislužbu asi není nutné. Taxi si můžete objednat na čas, který vám vyhovuje, což z ní dělá nejflexibilnější z nabízených způsobů dopravy podél Vltavy. Vyšší cena se může zdát být její nevýhodou, ale z vlastní zkušenosti víme, že když se celková cena rozpočítá mezi všechny cestující, nejde o nijak závratnou sumu. Kontakt na místní taxislužbu získáte na recepci každého kempu.

Vlastní auto

Nejsnadnějším a velmi častým způsobem dopravy je využití vlastních aut. Pokud jste skupina s dvěma a více auty, stačí část aut zavézt na konec plánované trasy a zbytek nechat na jejím začátku. Po ukončení plavby nasednou řidiči do aut umístěných v cíli a vyzvednou si auta zaparkovaná na místě startu. Zvolením této varianty nejste vázáni na pevně stanovený čas příjezdu do cíle, který je u jiných způsobů dopravy nutno zohlednit, a přepravu si můžete zprostředkovat kdykoliv chcete. Její nevýhodou může být delší čekání zbytku skupiny na návrat řidičů a občas složitější logistika.

Veřejná doprava

Využití autobusových nebo vlakových spojů je jednoznačně nejlevnějším způsobem dopravy.

Autobus: Pravidelná autobusová linka spojuje Český Krumlov a Vyšší Brod. Trasa kopíruje tok řeky, můžete tedy vystoupit u všech kempů. Pokud svou plavbu zakončíte ve Zlaté Koruně, můžete autobus také využít, čeká vás ale jeden přestup v Českém Krumlově. Nevýhodou této varianty je omezený počet autobusových spojů.

Vlak: Pro cestu z Boršova nad Vltavou doporučujeme vlakové spoje. Vlaková zastávka se nachází zhruba 20 minut chůze od kempu Poslední štace. Cestu si můžete zpříjemnit vyhlášenou točenou zmrzlinou na návsi. Z Boršova pak jedete po trase České Budějovice-Rybník-Vyšší Brod. Vlaková zastávka ve Vyšším Brodě se nachází přímo u naší půjčovny a hned naproti ní je přes řeku vodácké tábořiště. Vlakové spoje jsou časté a pravidelné, nevýhodou však může být dvojí přestupování.

Sdílená doprava a stopování

Během letních prázdnin je doprava podél Vltavy poměrně frekventovaná. Během dne projede v obou směrech mnoho aut a valná většina z nich je poloprázdná. Dobrodružnější z vás mohou vyzkoušet stopování, případně se zeptat těch, kteří právě z kempu odjíždějí. S trochou trpělivosti jistě potkáte někoho, kdo jede stejným směrem a rád vás sveze.

Netradiční doprava

Především během večerních posezení vzniká spousta originálních nápadů a je jen na vás, zda je uskutečníte. Nebojte se pádlovat proti proudu, běžet podél řeky nebo si v cíli obstarat jezdeckého koně a vydat se na vzrušující jízdu.